دستگاه تصفیه آب خانگی
7negar.ir

آسیب شناسی و روانشناسی چت

چت کنندگان به واسطه گمنامى در چت ‌روم‌ها به بازی نقش و خودافشایی پرداخته اند.

چت چیست؟

آموزش و ترفند چت

دستگاه تصفیه آب

۲۰٪ کامل شد. لطفا کمی صبر کنید...

0 نفر آنلاین!

دستگاه تصفیه آب مخصوص

با ورود به چت رومهای ایرانی و فارسی زبانان ، قبل از هر چیز با پخش موزیک های دلخراش مبتذل برخورد می کنیم که توسط برخی افراد با استفاده از نرم افزارها و ترفند های ویس کشی اقدام به تصاحب ویس روم می کنند و هر از چند گاه جملات نامفهوم یا بی ادبانه ای را نیز به زبان می آورند و در این حال با ناسزا و  جملات زشت ارسالی سایر حاضران ،  به روم اصلی برای قطع آهنگ و غیره هم  روبرو می شویم.


چت کنندگان به واسطه گمنامى در چت ‌روم‌ها به بازی نقش و خودافشایی پرداخته و با بیان آنچه که در دنیای واقعی امکان بازگو کردنش را ندارند، زمینه برقراری ارتباط در محیط مجازی را برای شکل‌گیری روابط صمیمانه آماده می‌سازند.

 جوان ایرانی، خسته از مناسبات متناقض اجتمـاعی، واقعیت‌هـای تلخ زندگی، ناکامی‌های کنونی و آینده ای ابهام آمیز از دریچه اینترنت بـه جهـانی دسـت می‌یابد که در آن فاصله‌ها مفهوم خود را از دست می‌دهند .

برخی آنرا تالار گفتمان می‌نامند و اکثرا آنرا به‌ نام چت روم می‌شناسند، مثبت است یا منفی، سازنده است یا مخرب، مفید است یا مضر، هنوز این موضوع به بحث‌های تخصصی و کارشناسی راه نیافته است.

  الفاظ و جملات بسیار زشت و شرم آور و فحاشی بخش لاینفک صداهای قابل استماع در چت روم هاست که مایه شرم شنونده و ننگ گوینده  بوده و در هیچ کجا از دنیای واقعی حتی اماکن فساد هم، این جملات و عبارات زشت و فحاشی  شنیده  نشده است.

از جمله نکات مهمی که افراد را به سمت چت روم ها می کشاند نیازهای افراد به دوستی و برقراری ارتباط اجتماعی به هر شکل و عنوانی است که اینترنت می‌تواند پاسخگوی این نیاز باشد؛ اینترنت به فرد کمک می‌کند تا شناخته نشود یعنی فرد می‌تواند در ورای این فناوری بدون اینکه هویت وی فاش شود به هر کاری دست بزند؛ بنابراین آزادی زیاد بدون داشتن مسئولیت را تجربه می‌کند.

چت ‌روم‌ها تکنیک‌ها و امکاناتی را در اختیار افراد می‌گذارند که به آن‌ها امکان می‌دهد تا تصویری مطلوب و قابل پذیرش از خود ارائه کنند. کاربران ممکن است در چت‌روم‌ها توصیف مجازی‌ای از ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی خود ارائه دهند که با ویژگی‌های واقعی آن‌ها تفاوت بنیادی داشته باشد. افراد حتی این امکان را دارند که جنسیت، طبقه اجتماعى، تحصیلات، محل زندگى، شغل، درآمد و سایر مشخصات خود را خلاف واقع شرح دهند.


مصیبت بار تر اینکه برخی از پیامهای عمومی و فردی ، دیگران را دعوت به ازدواج می نماید و یا معیارهایی برای ازدواج مطرح و برای دیگران ارسال می کنند ، عده ای هم به دنبال شوهر دلخواه خود ،روم های مختلف را زیر و رو کرده و بی نتیجه خسته شده  یا مورد تمسخر یا  بعدا" مورد سوء استفاده و فریب  قرار گرفته اند، گویی  اینجا جمعه بازاری است که مردم به دنبال خرید اقلام کم اهمیت در آن داد زده و پرسه می زنند !

ترویج بیش از اندازه مسائل جنسی در چت رومها و سایتهای موجود به صورت عکس و یا فیلم در اینترنت ممکن است فرد را بیش از پپیش تحت تاثیر خود قرار دهد.

درصدی از وارد شوندگان به چت روم خود را با آی دی متفاوت ، به جای جنس مخالف  جا زده و سوء استفاده های زیادی از دیگران نموده یا با بیماریهای شخصیتی و روانی خود می سوزند و می سازند و هیچ وقت حرف حق را هم نمی پذیرند و به این اذیت و آزار که به گفته خودشان ، خلاصی از دست آن ممکن نیست ، اعتیاد پیدا کرده و از خانواده و اجتماع زده و به طور کل منزوی شده و روز به روز بر افسردگی یا دو گانگی شخصیتیشان  افزوده شده و امیدی به بهبود نیست  .

در طول رشد جوانان و نوجوانان، یکی از دوره های حیاتی رشد وجود دارد که ذهن او را برای انجام فعالیت های جنسی برنامه ریزی می کند. در این مرحله به نظر می رسد که ذهن جوان برای مسائل مربوط به رابطه جنسی و اینکه جذب چه افرادی شود، برنامه ریزی میشود. قرار گرفتن در روابط نرمال، جهت گیری سالم جنسی را به جوان القا می کند، اما اگر جوان در این دوران با جنس مخالف خود و یا حتی موافق به صحبت در این امور و خود ارضایی بپردازد و یا با تصاویر محرک جنسی تحریک شود، دچار انحرافات جنسی میشود و جهت گیری های او نسبت به مسائل جنسی تا ابد در ذهنش به صورت تحریف شده حک می شود.


افراد معتاد به چت ، که روزهای اول با غرور ،برای تفریح و سرگرمی به صورت موقتی به روم آمده اند ، اکنون از حقارت ها و به حساب نیامدن های خود رنج برده و دائما" می خواهند جلب توجه کنند و دیگران آنها را تایید کنند و در صورتی که کسی وی را تایید نکند  اولین کارشان اقدام به گفتن کلمات و جملات زشت و فحاشی است که به یک عادت همیشگی و منتقل شده به محیط خانواده و برای بستگان و همشهریان تبدیل خواهد شد

به دلیل دسترسی آسان به اینترنت و شناخته نشدن فرد و مخفی ماندن هویت واقعی وی، تنوع در ارتباطات، عدم نیاز به سرمایه‌گذاری، نداشتن ریسک در این زمینه، گرایش به اینترنت و چت رو مها بیش از پیش در میان نوجوانان و جوانان دیده می‌شود.

شصت و پنج درصد از پاسخ دهندگان دلیل خود را برای چت کردن آنهم در روم ها ،فقط  سرگرمی و گذران اوقات بیکاری  بدون هیچ هدف خاصی ، عنوان کرده اند

حدود پنج درصد ، تست انواع نرم افزارهای بوتر ، ویس کشی ، حضور با چندین آی دی در لیست حضار، اذیت  سایرین با بوت کردن ، آزمایش نرم افزارهای هک پسورد آی دی ، یا تلاش برای فریب کاربر جهت به دست آوردن پسورد مسنجر ، فروش فیلتر شکن ، تبلیغ یک کالا یا خدمات و غیره را هدف خود از چت کردن در روم ها می دانند .

ده درصد  گفته اند برای علم افزایی ، کسب اطلاعات برای ادامه تحصیل یا روشهای بازار یابی و موضوع کسب تجربه ، سئوال در مورد مشکلات فنی از سایر افراد تحصیلکرده و با تجربه یا دانشجویان در رشته بخصوص ، به چت آمده اند.

پنج درصد از افراد گفته اند برای یافتن یک نیمه گمشده  به روم آمده اند و قصد دارند فرد ایده آل خود را در این محیط یافته ، بشناسند ، مطالعه نموده از خصوصیات هم آگاهی یافته و شاید اقدام به ازدواج کنند !

ده درصد افراد به صراحت اعلام کرده اند که برای یافتن دوست، به چت آمده اند.


پنج درصد از افراد هم مقاصد مختلف خود از چت را بدون توضیحات اضافه اینگونه ذکر کرده اند : یافتن فردی برای ساپرت مالی ، دریافت شارژ از دیگران به دلیل مصرف بالا، یافتن همدل ، یافتن همدرد ،یافتن یک دوست خوب و ایده آل همجنس،خود را از شر عقده ها رها کردن ،ازدواج موقت ، کنجکاوی کردن در مورد چت کنندگان  ،یافتن یک محرم اسرار ، دریافت آهنگ از دیگران، پرسیدن ادرس های اینترنتی ، غلبه بر دلتنگی ، پر کردن خلاء شکست عشقی اخیر ،بی همدم بودن در فضای واقعی،درد دل ،مشاوره گرفتن،از بی کاری ،یافتن اطلاعاتی در مورد سهرستان فلان،یافتن یک هم رشته تحصیلی ،یافتن فردی در مقطع تحصیلی بالاتر، اطلاع از آخرین خبرهای دنیا و ..

خانواده ها باید تلاش کنندواگر دیر بجنبند,خلایی ایجاد میشود که وسایل ارتباط جمعی به سرعت آن را پر می‌کنند. باید فضایی ایجاد کنند که نوجوانان احساس کنند، تحت هر شرایطی ان ها تکیه گاهی قابل اعتماد هستند، تکیه گاهی دلسوز که می‌تواند به او رو کند. اگر چنین نشود، شخص ثالثی در چت روم‌های شبکه‌ جهانی اینترنت منتظر آنها خواهد بود.

چت فیلتر تصفیه آب nokia نوکیا
چت فیلتر تصفیه آب samsung سامسونگ
چت فیلتر تصفیه آب lg ال جی
چت فیلتر تصفیه آب htc اچ تی سی
چت فیلتر تصفیه آب motorola موتورولا
چت فیلتر تصفیه آب glx جی ال ایکس
چت فیلتر تصفیه آب huawei هاوایی
چت فیلتر تصفیه آب sony سونی
راهنمای چت فارسی
نیاز به توضیح بیشتر دارید؟
اگر در مطلب فوق پاسخ سوالتان را نیافتید. سوال خود را برای ما ارسال کنید.
پاسخ سوال شما برایتان اس ام اس خواهد شد
دستگاه تصفیه آب:
پاسخ سوال شما برایتان ایمیل خواهد شد
ایمیل:
سوال:
آسیب شناسی و روانشناسی چت
چت کنندگان به واسطه گمنامى در چت ‌روم‌ها به بازی نقش و خودافشایی پرداخته اند.

اخبار دستگاه تصفیه آب

برای مشاهده متن کامل خبر ها وارد سایت هفت نگار شوید هفت نگار،7نگار،دستگاه تصفیه آب،تصفیه آب خانگی،فیلتر تصفیه آب

x